Fakulta designu a umění (FDU)Odkaz na video nahrávku textu o budově ve znakové řeči

www.fud.zcu.cz Univerzitní 28 306 14 Plzeň

Do objektu FDU je prostorný bezbariérový vstup. Pohodlná příjezdová trasa pro vozíčkáře vede z hlavního parkoviště před FEL po zpevněných cestách uvnitř areálu. Za modře opláštěnou budovou univerzitních poslucháren vozíčkář zahne vlevo a na konci cesty se dá doprava. Přijede přímo ke vchodu do FDU.

  • Na hlavním parkovišti ZČU před Fakultou elektrotechnickou (ve směru z Univerzitní ulice) je pro vozíčkáře ZČU vyhrazeno 6 parkovacích míst.
  • Na zadním parkovišti, v současné době ve směru příjezdu z ulice U Letiště, je před komplexem univerzitních laboratoří vyhrazeno 7 míst pro invalidy. V témže směru jízdy vyhrazena 2 parkovací místa pro vozíčkáře u knihovny ZČU.
  • Na zpevněné manipulační ploše ZČU (za točnou autobusů ve směru z Univerzitní ulice) jsou vyhrazena 2 parkovací stání pro vozíčkáře. Pro vstup do areálu ZČU se ale vozíčkář musí vrátit po chodníku podél Univerzitní ulice až k hlavní vstupní komunikaci pro pěší do areálu.
  • Oplocené parkoviště poblíž rektorátu je placené, bez vyznačení parkovacích míst pro handicapované.

Pohyb po objektu fakulty zajišťuje osobní výtah z přízemí do 2. nadzemního podlaží. Výtah je situován v chodbě vlevo od hlavního vstupu. Tlačítka výtahu značena Braillovým písmem.

Bezbariérové WC je umístěno v přízemním sektoru za ateliérem sochařů. Poradí na vrátnici.

V objektu je k dispozici nápojový automat.
V univerzitním areálu je také menza (Univerzitní 12) bezbariérově přístupná z levé boční strany. Odemčení výtahové šachty do menzy nutno předem domluvit na telefonním čísle 377 634 889. Po celou dobu jízdy výtahem je nutno nepřetržitě mačkat ovládací tlačítko. V objektu menzy je rovněž samostatné WC pro vozíčkáře.

Podrobné informace o podmínkách studia na FDU, ale například i o rozmístění a přístupnosti jednotlivých učeben a ateliérů, sdělí znevýhodněným uchazečům a studentům ZČU pracovnice studijního oddělení FDU. Studijní oddělení je umístěno ve 2. nadzemním podlaží.

Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt bez bezbariérového přístupu
Objekt bez bezbariérového přístupu
Osobní výtah
Osobní výtah
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Parkoviště
Parkoviště
Občerstvení
Občerstvení
Doporučený doprovod
Doporučený doprovod
Odkaz na nahrávku textu o budově
Odkaz na nahrávku textu o budově

Zvukový záznam popisu budovy

Popis budovy ve znakové řeči