Informační a poradenské centrum (IPC)Odkaz na video nahrávku textu o budově ve znakové řeči

www.ipc.zcu.cz Univerzitní 20, 306 14 Plzeň 

Informační a poradenské centrum ZČU (IPC) sídlí v kampusu ZČU na Borských polích v objektu Univerzitní 20, ve 2. nadzemním podlaží v prostorách s označením UI 213. Bezbariérový přístup do rozsáhlého komplexu budov ZČU a do IPC je možný z jižní, severní i východní strany.

 • Z jižní strany – po hlavní vstupní cestě do univerzitního areálu ve směru od zastávek autobusů č. 30 a 24 a z hlavního parkoviště před budovou Fakulty elektrotechnické (FEL) se handicapovaní bez překážek dostanou před vstupní průčelí budovy Fakulty strojní (FST). Na podpěrném vchodovém sloupu vpravo pod schody vozíčkář přivolá elektronickým komunikátorem strážného. Ten vozíčkáře naviguje nebo osobně doprovodí k bezbariérovému vstupu u spojovacího krčku K4, neboť vstup je možný pouze s aktivní JIS kartou pro vstup. Pro evidovaného vozíčkáře možnost požádat o individuální aktivaci JIS karty pro tento vstup do objektu. Aktivaci zajistí buďto příslušné studijní oddělení nebo Informační a poradenské centrum ZČU www.ipc.zcu.cz. Po vstupu do objektu se vozíčkář chodbou vlevo dostane až k hlavnímu výtahu v krčku K1.
 • Ze severní strany je v současné době bezbariérový vjezd pro handicapované osoby možný ve směru z ulice U Letiště. Vyhrazené stání pro handicapované je cca 80 metrů od vjezdu na zadní parkoviště ZČU. Na dohled vpravo od 7 značených stání pro handicapované je zadní vstup do univerzitního objektu. U dveří si student venkovním IP telefonem zkontaktuje vrátného, který mu na dálku "odbzučí" dveřní zámek a uvolní tak vjezd k osobnímu výtahu ve výtahovém spojovacím výtahovém krčku K2. Výtah je vlevo za rohem po vjezdu do objektu. Pro evidovaného studenta-vozíčkáře možnost požádat o individuální aktivaci JIS karty pro tento vstup do objektu. Aktivaci zajistí buďto příslušné studijní oddělení nebo Informační a poradenské centrum ZČU www.ipc.zcu.cz.
 • Z východní strany je přístup do fakultního komplexu budov možný také ve směru z Kaplířovy ulice po stezce pro pěší:
  Chodník do centra univerzitního kampusu přivede vozíčkáře k nájezdové rampě u hlavního vstupu do Univerzitní knihovny. Ve vstupním vestibulu trasou doleva jsou na dohled propojovací dveře k výtahu. Tím se vozíčkář přepraví z pozice 0 do pozice 1 do druhého nadzemního podlaží. Tlačítka výtahu značena plastickým prolisem. Po vystoupení z výtahu se vozíčkář lomenou trasou vpravo dostane průjezdem k dalším předělovým dveřím k servisnímu centru informatizace. V přímém směru dále mine po levé straně schodiště i služební výtah určený pouze pro pohyb v objektu CIV a přijede ke dveřím Informačního a poradenského centra UI 213. Na dohled prosklený nadzemní spojovací krček do hlavního komplexu FST s přístupy k hlavním výtahům v krčcích K1 (jižní) nebo K2 (severní).
  Evidovaným studentům ZČU s těžkým tělesným handicapem lze ve stejném směru příchodu z Kaplířovy ulice zajistit snazší vstup po nájezdové rampě přímo přes služební vchod pro zaměstnance do objektu CIV. Nutná ovšem aktivace JIS karty, kterou zajistí buďto příslušné studijní oddělení nebo Informační a poradenské centrum ZČU. V přímém směru po vstupu do objektu lze služebním výtahem CIV vyjet (z pozice P do pozice 1) do 2. nadzemního podlaží. Hned za schody vlevo od výstupu z výtahu se nachází Informační a poradenské centrum (IPC) a na dohled nadzemní spojovací krček do hlavního komplexu FST s přístupy k hlavním výtahům K1 nebo K2.

 • Na hlavním parkovišti ZČU před Fakultou elektrotechnickou (ve směru z Univerzitní ulice) je pro vozíčkáře ZČU vyhrazeno 6 parkovacích míst.
 • Na zadním parkovišti směrem příjezdu z ulice U Letiště je vyhrazeno 7 míst pro invalidy. V témže směru jízdy vyhrazena 2 parkovací místa pro vozíčkáře u knihovny ZČU.
 • Na zpevněné manipulační ploše ZČU (za točnou autobusů ve směru z Univerzitní ulice) jsou vyhrazena 2 parkovací stání pro vozíčkáře. Pro vstup do areálu ZČU se ale vozíčkář musí vrátit po chodníku podél Univerzitní ulice až k hlavní vstupní komunikaci pro pěší.
 • Oplocené parkoviště poblíž rektorátu je placené, bez vyznačení parkovacích míst pro handicapované.

Samostatné WC pro vozíčkáře je v přízemí a ve 3. nadzemním podlaží objektu Univerzitní 20 (CIV) - poradíme v IPC.

V objektu k dispozici nápojový automat. Širší bufetové občerstvení je k dispozici po průjezdu nadzemním spojovacím krčkem do hlavního fakultního objektu.

IPC již několik let nabízí handicapovaným studentům ZČU bezplatné tisky, kopírování studijních materiálů i další kompenzační služby.

Poznamenejte si do diáře: IPC ZČU, Univerzitní 20, kancelář UI 213, 306 14 Plzeň
tel.: 377 63 1351 až 1354
www.ipc.zcu.cz
www.ropov.zcu.cz

Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt bez bezbariérového přístupu
Objekt bez bezbariérového přístupu
Osobní výtah
Osobní výtah
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Parkoviště
Parkoviště
Občerstvení
Občerstvení
Doporučený doprovod
Doporučený doprovod
Odkaz na nahrávku textu o budově
Odkaz na nahrávku textu o budově

Zvukový záznam popisu budovy

Popis budovy ve znakové řeči