Fakulta elektrotechnická (FEL)Odkaz na video nahrávku textu o budově ve znakové řeči

www.fel.zcu.cz Univerzitní 26 306 14 Plzeň

Pohodlný bezbariérový přístup do objektu Fakulty elektrotechnické (FEL) je pro handicapované studenty zajištěn bočním vchodem u vrátnice ve směru z jižní strany areálu od hlavního parkoviště. Krátkou nájezdovou rampou se vozíčkář dostane ke zvonku, jímž přivolá vrátného, který vchod otevře.

  • Na hlavním parkovišti ZČU před Fakultou elektrotechnickou (ve směru z Univerzitní ulice) je pro vozíčkáře ZČU vyhrazeno 6 parkovacích míst.
  • Na zadním parkovišti směrem příjezdu z ulice U Letiště je vyhrazeno 7 míst pro invalidy. V témže směru jízdy vyhrazena 2 parkovací místa pro vozíčkáře u knihovny ZČU.
  • Na zpevněné manipulační ploše ZČU (za točnou autobusů ve směru z Univerzitní ulice) jsou vyhrazena 2 parkovací stání pro vozíčkáře. Pro vstup do areálu ZČU se ale vozíčkář musí vrátit po chodníku podél Univerzitní ulice až k hlavní vstupní komunikaci pro pěší.
  • Oplocené parkoviště poblíž rektorátu je placené, bez vyznačení parkovacích míst pro handicapované.

Pohyb po celém fakultním objektu zajišťují osobní výtahy. O jejich umístění základní informaci podá vrátný. Tlačítka výtahů značena plastickým prolisem.

Bufet rychlého občerstvení je umístěn v sousedství velkých přízemních poslucháren s označením EP 110, EP 120 a EP 130. V univerzitním areálu je bezbariérově přístupna také menza (Univerzitní 12) - přístup z levé boční strany. Odemčení výtahové šachty do menzy nutno předem domluvit na tel. čísle 377 634 889. Po celou dobu jízdy výtahem je nutno nepřetržitě mačkat ovládací tlačítko. V objektu menzy je rovněž samostatné WC pro vozíčkáře.

Ve všech patrech Fakulty elektrotechnické Fakulty elektrotechnické jsou k dispozici samostatná WC pro vozíčkáře.

Základní informace o podmínkách studia na FEL, ale například i o rozmístění a přístupnosti jednotlivých učeben a laboratoří, sdělí znevýhodněným uchazečům a studentům pracovnice studijního oddělení. Studijní oddělení se nachází ve 2. nadzemním podlaží.

Doporučení: Pro první cestu po členitém komplexu Fakulty elektrotechnické v Univerzitní ulici 26 doporučujeme doprovod, o který je možné požádat i v Informačním a poradenském centru ZČU www.ipc.zcu.cz.

Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt s bezbariérovým přístupem
Objekt bez bezbariérového přístupu
Objekt bez bezbariérového přístupu
Osobní výtah
Osobní výtah
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Sociální zařízení pro tělesně postižené
Parkoviště
Parkoviště
Občerstvení
Občerstvení
Doporučený doprovod
Doporučený doprovod
Odkaz na nahrávku textu o budově
Odkaz na nahrávku textu o budově

Zvukový záznam popisu budovy