Obsah
Projekt JUMP je vyvíjen již několik let. Na rozvoji a zdokonalování se podílí velká skupina lidí a to jak z výzkumného, tak soukromého sektoru:
návrh/správa: Mark Sondheim (BC MSRM), David Skea (BC MSRM)
koncepce systému: Martin Davis (Vivid Solutions)
vývoj softwaru: Jonathan Aquino (Vivid Solutions), David Blasby (Refractions Research)
Jako každý jiný projekt velkého rozsahu i tento podporují velké organizace, které ho sami využívají a vkládají nové poznatky a požadavky:
Canadian Geospatial Data Infrastructure
Centre for Topographic Information
British Columbia - Ministry of Sustainable Resource Management
Ontario - Ministry of Natural Resources
Vlastní realizací pak jsou pověřené pouze dvě organizace:
Vivid Solutions, Inc.
Refractions Research, Inc.
Základem projektu je soubor aplikací, které poskytují grafické uživatelské rozhraní (a také rozhraní pro vytváření nových aplikací) umožňující zobrazování a práci s geodaty.
The JUMP Unified Mapping Platform
The JTS Topology Suite
The JCS Conflation Suite
Mimo těchto 3 základních aplikací je možné rozšíření programů o pluginy, které jsou zaměřeny vždy na nějakou konkrétní činnost. Jsou to např.:
RoadMatcher application (RM)
Stream Feature Matching Application (SM)
Water Body Feature Matching Application (WBM)
Main Stemming Utility (MS)
Všechny aplikace jsou psány v jazyce JAVA, což umožňuje použití programu ve velkém množství operačních systémů (např. Windows, Linux, Solaris). V našem případě jsme využívali pouze operační systém Windows, kde pro chod programu je nutné mít nainstalován nějaký program, který Javu podporuje, např. jakoukoliv verzi JAVATM 2 SOFTWARE DEVELOPMENT KIT (J2SDK).
Všechny programy jsou freeware, jsou tedy volně šiřitelné a je možné je libovolně upravovat. Nakládání s nimi by však mělo být v souladu s licenčními zvyklostmi pro freeware.
Velikou výhodou všech aplikací projektu je jejich rozšiřitelnost, což umožňuje úpravy aplikací podle potřeb uživatele, není tedy nutné pořizování stále nového programového vybavení.